Veterinární poradna

Logo Sanovet

Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Jolana Kaplanová z veterinární ordinace Sanovet z Brna a Tišnova.

Zaslat dotaz

Dotaz do poradny můžete zaslat pomocí níže uvedeného formuláře.

Vyplňte prosím všechny položky označené hvězdičkou.

Nový dotaz do poradnyAby z formuláře nebyla roboty odesílána nevyžádaná pošta, tzv. spam, je třeba odlišit roboty od normálních uživatelů. K tomu slouží následující políčko formuláře s jednoduchou otázkou. Vy odpověď jistě znáte, ale robot význam otázky nepochopí.


Zatím nezodpovězené otázky

V této poradně nejsou žádné nezodpovězené dotazy.

Zodpovězené otázky

Zobrazeny záznamy 1 - 5 z celkového počtu 89.

Začátek | « Předchozí | Další » | Konec

 • Dobrý den, mám devítiletou fenku, je po RTG kloubů, údajně vše v pořádku, ale hodně těžko vstává,takové ty startovací potíže, je vidět, že se zapírá dost do předních tlap, pravá noha je horší, sem tam lehce šourá již o nárt,ráda bych jí pomohla,poraďte prosím dobrou výživu, nebo doplněk stravy.Při hře ji pánev i uhne do boku a ona potom slehne na zem.PO rtg byla týden úplně bolavá a ještě horší.
  Děkuji za radu Dana Šnáblová

  zobrazit odpověď »

 • Dobrý den, máme fenku hovíka stáří cca 19 měsíců.Nevím jestli je to zásadní problém, ale již delší dobu máme problém s bobkama. Většinou je na procházce první bobek celistvý, ale měkký. Na procházce ( po běhání ) je pak většinou už jen řídká stolice a někdy to z ní opravu jen teče. Zkoušeli jsme změnu granulí ( Acanu, Brit a nyní Brit Premium by Nature Sensitive )změna v zásadě žádná. Fenka je jinak velmi aktivní,srst má krásná, je zdravá jen má v uvedeném věku cca 24kg.( od chovatelky brána jako nejmenší z vrhu ) Je však jak pytel blech a na vycházkách ( cca 3 hodiny za den ) velmi aktivní.Měnší vzrůst nám nevadí, ale z těch bobků máme celkem bobky .... teda strach :)
  Šťastný

  zobrazit odpověď »

 • Dobrý den,
  jsem majitel feny hovawarta Carmina Hali Gali, která má 5 let.
  Letos na konci srpna si fenka vykousala kořen ocasu do živého, veterinář dal kortikoidovou mast, což v první fázi zabralo. Následně asi po 15 dnech se fenka osypala na hrudniku a břiše, kde si vykousala srst a neustále se škrabala. Dostala injekci proti svědění, antibiotika s kortikoidy, následně šampon, opět bez výsledku. Následně se ji tvořily vřídky na stehnech , lopatkách, které si škrabala a kousala. Veterinář předepsal antibiotika na bázi penicilinu. V současnosti po dobrání antibiotik se stav lehce zlepšil, ale fenka se neustále škrabe a občas má strupy. Srst si loni vykousala na stehnech, nevím jestli by nebylo vhodné podrobnější vyšetřeni třeba krve.

  Děkuji za odpověď
  Bohdan Ptáček

  zobrazit odpověď »

 • Dobrý den, jedno štěnátko (2,5 měsíce) s mého vrhu má na třetím víčku krupičku.
  Oko je ve večerních hodinách zarudlejší.
  Veterinář doporučil kapičky, které pomohly. ale po vysazení opět se vše vrátilo.
  Oko neslzí ani stěně nijak nedráždí.
  Veterinář doporučil slabou narkozu a krupičku opatrně seškrábnout.
  Můžete mi prosím poradit, jak postupovat?
  Diky Anna Šikolová

  zobrazit odpověď »

 • dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik by měla vážit tří až čtyřměsíční fenka hovawarta. jde mi o to, že syn přítele si koupil štěně a odpočítávají mu granule. je podle nás hrozně hubená, vypadá jako skalár. ale oni se řídí nějakými "radami" na internetu, kolik deka granulí má dostávat, aby neměla prošlápnuté spinky a tááák. mohli byste mi, prosím, napsat, jakou zkušenost máte s váhou zdravé tří a půl měsíční fenky hovawarta? moc děkuji. petra.

  zobrazit odpověď »

Zobrazeny záznamy 1 - 5 z celkového počtu 89.

Začátek | « Předchozí | Další » | Konec


© Hovawart klub ČR 2007 - 2021 | O webu
Webdesign: Webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus