Veterinární poradna

Logo Sanovet

Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Jolana Kaplanová z veterinární ordinace Sanovet z Brna a Tišnova.

Zaslat dotaz

Dotaz do poradny můžete zaslat pomocí níže uvedeného formuláře.

Vyplňte prosím všechny položky označené hvězdičkou.

Nový dotaz do poradnyAby z formuláře nebyla roboty odesílána nevyžádaná pošta, tzv. spam, je třeba odlišit roboty od normálních uživatelů. K tomu slouží následující políčko formuláře s jednoduchou otázkou. Vy odpověď jistě znáte, ale robot význam otázky nepochopí.


Zatím nezodpovězené otázky

 • Dobrý den,
  jsem majitel feny hovawarta Carmina Hali Gali, která má 5 let.
  Letos na konci srpna si fenka vykousala kořen ocasu do živého, veterinář dal kortikoidovou mast, což v první fázi zabralo. Následně asi po 15 dnech se fenka osypala na hrudniku a břiše, kde si vykousala srst a neustále se škrabala. Dostala injekci proti svědění, antibiotika s kortikoidy, následně šampon, opět bez výsledku. Následně se ji tvořily vřídky na stehnech , lopatkách, které si škrabala a kousala. Veterinář předepsal antibiotika na bázi penicilinu. V současnosti po dobrání antibiotik se stav lehce zlepšil, ale fenka se neustále škrabe a občas má strupy. Srst si loni vykousala na stehnech, nevím jestli by nebylo vhodné podrobnější vyšetřeni třeba krve.

  Děkuji za odpověď
  Bohdan Ptáček
  /11. 10. 2020, 10:27/

Zodpovězené otázky

Zobrazeny záznamy 1 - 5 z celkového počtu 86.

Začátek | « Předchozí | Další » | Konec

 • Dobrý den, jedno štěnátko (2,5 měsíce) s mého vrhu má na třetím víčku krupičku.
  Oko je ve večerních hodinách zarudlejší.
  Veterinář doporučil kapičky, které pomohly. ale po vysazení opět se vše vrátilo.
  Oko neslzí ani stěně nijak nedráždí.
  Veterinář doporučil slabou narkozu a krupičku opatrně seškrábnout.
  Můžete mi prosím poradit, jak postupovat?
  Diky Anna Šikolová

  zobrazit odpověď »

 • dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik by měla vážit tří až čtyřměsíční fenka hovawarta. jde mi o to, že syn přítele si koupil štěně a odpočítávají mu granule. je podle nás hrozně hubená, vypadá jako skalár. ale oni se řídí nějakými "radami" na internetu, kolik deka granulí má dostávat, aby neměla prošlápnuté spinky a tááák. mohli byste mi, prosím, napsat, jakou zkušenost máte s váhou zdravé tří a půl měsíční fenky hovawarta? moc děkuji. petra.

  zobrazit odpověď »

 • Prosila bych o radu, zkušenost, mám deseti ediční fenku hovawart, jsme po osteotomii pánve, ale klouby nám jdou stále ven, jsme na utesujicich lécích, je nám doporučená resekce kloubů, bojím se, aby ji to v dospělosti uneslo, jsme zoufalí, prosím o Váš názor, děkuji Mirka

  zobrazit odpověď »

 • Dobrý večer,
  příští rok na jaře bych chtěl nechat připustit fenku hovawarta. Už nyní se snažím pečlivě hledat ideálního ženicha. Nejlépe vychází černý se znaky, naše fenka je také takhle zbarvená. Je to problém? Vím, že u německých dog by se neměli připouštět pes a fena v barvě šedý tygr. U hovawarta nevím. Možná hloupý dotaz, ale nerad bych něco podcenil. Děkuji za odpověď, přeji příjemný večer.
  Alex Kolačný

  zobrazit odpověď »

 • Dobrý den, dnes v noci nám zemřel náš 4 letý hovawart s průkazem PP z chovné stanice, která je členem Hwk na dilatativní kardiomyopatii. Chtěla bych se zeptat, jestli má plemeno hovaward s touto chorobou problémy, nebo jestli jsme my mohli při péči o psa udělat chybu? Lékařka uvedla, že jde o chorobu vrozenou. Případně prosím o radu, na co si máme dát pozor, pokud se v budoucnu rozhodneme pro další štěňátko hovawarta? O srdeční chorobě jsme věděli asi rok, přesto situace s úmrtím takto mladého psa, byla pro naši rodinu opravdu příšerná.
  Předem děkuji za odpověď.
  Michaela Kubíčková

  zobrazit odpověď »

Zobrazeny záznamy 1 - 5 z celkového počtu 86.

Začátek | « Předchozí | Další » | Konec


© Hovawart klub ČR 2007 - 2020 | O webu
Webdesign: Webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus