Časté otázky: Potřebují psí tlapky nějakou zvláštní péči?

Psí tlapky je třeba kontrolovat, zvláště po procházce. Chlupy na tlapkách a mezi prsty udržujeme krátké, aby nedocházelo k zachycení nečistot, bodláků, kamínků, střípků, v zimě sněhu, a jiných předmětů, které by mohly citlivou kůži lehce zranit. Ale nevystříháváme je docela, neboť mají svůj smysl a jemnou kůži mezi prsty chrání.

Nezapomeňte, že v zimě je nutné věnovat psím tlapkám zvýšenou péči. Solené silnice, velké teplotní změny na povrchu kůže, které jsou vyvolané přechodem z teplého prostředí na promrzlý chodník nebo do ledové kaše, mohou způsobit vážné kožní problémy.

Než se psem vyjdete ven, je vhodné namazat mu tlapky speciální mastí (k dostání u veterináře a v obchodech s chovatelskými potřebami), lékařskou vazelínou nebo jelením lojem, může být i kvalitní sádlo ? nesolené! Nepoužívejte přípravky určené na péči o lidské ruce a nohy neboť kůži změkčují a zvláčňují, což by polštářky ještě více oslabilo. Po návratu z procházky tlapy omyjte vlažnou vodou, pečlivě vysušte a můžete znovu ošetřit mastí.

Stejnou péči můžete svému psovi dopřát i v létě, kdy, zvláště ve městech, psi chodí po rozpálených asfaltových či betonových chodnících.

Časté otázky


© Hovawart klub ČR 2007 - 2024 | O webu
Webdesign: Webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus